Aparatura

Jako jedyni w Krakowie pracujemy na profesjonalnej kanadyjskiej aparaturze AQUANET EC 2000 (model ciśnieniowo - grawitacyjny). Jest to najbardziej nowoczesne urzadzenie do hydrokolonoterapii umożliwiajace dostosowanie intensywności zabiegu do wrażliwości pacjenta.

Podwójny system obsługi

AQUANET EC 2000 jest jedynym na świecie urządzeniem działającym w trybie ciśnieniowym i grawitacyjnym. Urządzenie można w trakcie trwania zabiegu dowolnie przełączać z funkcji grawitacyjnej na ciśnieniową, co pozwala osobie obsługujacej najskuteczniej dostosować siłę zabieu do wrażliwości pacjenta oraz zapewnić efektywność zabiegu.

Zintegrowany system dezynfekcji

Większość obecnych na rynku tego typu urzadzeń pozwala jedynie na oczyszczanie jedynie drogi odpływu, podczas gdy AQUANET EC 2000 jest wyposażony w podwójny system oczyszczania i odkażania umożliwiajacy oczyszczanie zarówno odpływu jak i całego urządzenia z wszystkimi jego wewnętrznymi drogami przepływu wody.

Automatyczna kontrola ciśnienia i temperetury wody

Technologia monitorowania ciśnienia wody wykrywa wszelki opór powstajacy w okrężnicy i automatycznie dostosowuje siłę przepływu wody, co zapewnia pacjentowi komfort i najwyższą skutecznośc zabiegu. Wskaźnik temperatury utrzymuje stałą i bezpieczną temperaturę wody w trakcie całego zabiegu.

Wskaźnik przepływu wody

Pozwala on na precyzyjne odmierzanie ilości wody wpływajacej do okrężnicy pacjenta. Wskaźnik ten informuje również o zatorach blokujacych swobodny przepływ wody w okrężnicy.

Potrójny system oczyszczania wody

Gwarantuje on czystość wody używanej do zabiegu:

  • 1 etap - filtr mechaniczny usuwa osady
  • 2 etap - filtr chemiczny usuwa chlor i toksyny organiczne
  • 3 etap - sterylizacja ultrafioletem usuwa bakterie, wirusy, grzyby

Obserwacja odpływu wody

Podgląd oświetlonego odpływu wody ułatwia dokładną obserwację usuwanych substancji niezbędną przy udzielaniu wskazówek żywieniowych.