Alergia

Alergia to nadwrażliwość organizmu człowieka na różne pospolite substancje istniejące w otoczeniu (pokarmy, pyłki roślin, kurz domowy, kosmetyki, itp.)Są one nieszkodliwe, ale organizm ludzki zaczyna je traktować jako wrogów i wytwarza przeciwciała .Tej niewłaściwej reakcji immunologicznej towarzyszy szereg nieprzyjemnych objawów alergicznych (wysypka, kichanie, katar, duszności, łzawienie z oczu, itp). Obecnie na całym świecie wzrasta ilość alergii. Na szczęście naukowcom udało się rozwiązać podstawowe problemy związane z ta chorobą. Stworzono urządzenie wykorzystujące biorezonans magnetyczny, które jest wielką szansą i nadzieją dla alergików. Pierwszym etapem usunięcia alergii jest jej diagnostyka za pomocą testu alergicznego.

W naszym gabinecie oferujemy Państwu wykonanie bezbolesnych testów alergicznych na 300 alergenów:

  • pyłki roślin:(drzewa, kwiaty, trawy, krzewy, zioła),
  • alergeny wziewne naturalne:(roztocza kurzu domowego, pleśnie, sierść zwierząt),
  • alergeny wziewne syntetyczne,
  • alergeny pokarmowe:( zboża , ryby, mięso, mleko i jaja, warzywa, owoce, orzechy,używki
  • alergeny kontaktowe,
  • alergeny iniekcyjne (jady owadów, niektóre leki),
  • oraz inne alergeny dostarczone przez pacjenta:(detergenty, kosmetyki, chemikalia itp.)

Do testowania używa się częstotliwości elektromagnetycznych właściwych dla poszczególnych alergenów, które przekazuje sie do organizmu pacjenta, a następnie do części testującej aparatu. Wielkość zmian potencjału elektromagnetycznego pacjenta pod wpływem informacji pochodzących od alergenu pozwala na określenie stopnia obciążenia organizmu przez alergen. Test alergiczny jest bezbolesny. Wynik jest natychmiastowy. Jest to jedyna metoda terapii alergii u dzieci poniżej trzeciego roku życia.

Po wykonaniu testu alergicznego przystępujemy do odczulania poszczególnych alergenów. Bezbolesne i nieinwazyjne odczulanie polega na podłączeniu pacjenta elektrodami do aparatu do biorezonansu, który usuwa uczulenie na dany alergen a przez to zwalcza alergię. W przypadku większości alergenów odczulanie jest terapią jednorazową, trwa około 20 minut, nie daje żadnych działań ubocznych. Kolejne alergeny odczulamy w kilkudniowych odstępach czasowych. Zalecamy zachowanie 2 tygodniowego okresu karencji na odczulany alergen. Metoda biorezonansu stwarza szansę na całkowite przyczynowe pozbycie się alergii, w odróżnieniu od stosowania leków przeciwhistaminowych i sterydowych, które działają objawowo, redukując jedynie objawy choroby.