Przebieg badania

Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi polega na pobraniu kropli krwi z palca, umieszczeniu jej pod mikroskopem i obserwacji w ciągu 20 minut w jasnym polu widzenia. W badaniu wykorzystujemy fakt, że około 20 minut po pobraniu kropli krwi komórki w niej zawarte nadal żyją. Za pomocą mikroskopu o zaawansowanej technologii (dającego duże powiększenie) można oglądać na ekranie komputera obraz krwinek, ich aktywność, ułożenie względem siebie. Można również stwierdzić obecność struktur patologicznych oraz różnego rodzaju mikroorganizmów. Transmisja obrazu przez mikrokamerę z mikroskopu na ekran monitora umożliwia równoczesną obserwację obrazu krwi przez osobę poddawaną badaniu. Istnieje możliwość zapisania lub wydrukowania tych obrazów.

Każdy element i każda obserwowana zmiana widoczna w mikroskopie jest cenną informacją o stanie naszego zdrowia. Dyplomowany konsultant dietetyczny zinterpretuje wyniki badania. Zleci stosowna terapię opartą na doborze właściwej diety i suplementacji, oczyszczaniu organizmu z :pasożytów, złogów, toksyn naturalnymi metodami.

Poprawa obrazu żywej kropli krwi w badaniach powtarzanych co kilka miesięcy pozwala zauważyć pozytywne zjawiska zachodzące w naszym organizmie pod wpływem zalecanej diety i zabiegów oczyszczających.

Mikroskopowe badanie kropli krwi łącznie z konsultacją i ewentualnymi zaleceniami trwa ok. 45 minut Przed badaniem nie ma specjalnych zaleceń Nie trzeba być na czczo ! Należy jednak unikać nadmiernej ilości kawy, herbaty i słodkich napoi.